כל המידע על השתלת שיניים מומחשבת

כיום ישנן השתלות שיניים בשיטות רבות ומגוונות, הנותנות מענה למי שאיבד שן אחת, מספר שיניים או את כל השיניים בפיו. השתלת שיניים נותנת מענה למערכת שיניים אסתטית וחזקה, שיניים אלו מוחדרות לפה באופן קבוע, לעומת השיניים התותבות, אשר נשלפות מהפה, מסורבלות ופחות אסתטיות. כמו שנכתב, ישנם סוגים רבים של השתלות שיניים, יש כאלה המצריכות מספר רב של ביקורים במרפאת השיניים והתהליך יכול לקחת בין כמה שבועות לכמה חודשים תלוי במספר גורמים. וישנה השתלת שיניים אותה ניתן לסיים ביום אחד.

השתלת שיניים ממוחשבת
השתלת שיניים ממוחשבת

מהי השתלת שיניים מומחשבת?

בתקופה האחרונה מדברים על השתלת שיניים ממוחשבת ולא תמיד אנו מבינים במה מדובר. אלו הפיתוחים האחרונים בתחום השתלות השיניים שהולך ומתקדם מבחינה טכנולוגית בשנים האחרונות. מה שגורם לנו לתהות כיצד ניתן לשלב הדמיה ממוחשבת בתהליך השתלות השיניים. בעזרת הטכנולוגיה שהולכת ומתפתחת כל הזמן ניתן לקבל תוצאות טיפוליות טובות יותר ולהרחיב את אחוזי ההצלחה בעזרת השתלת שיניים ממוחשבת. יש להבין שכדי להשתמש בטכנולוגיה זו, אנו נעזרים בצילומי הדמיית שיניים בעזרת ct  וכך ניתן לראות מה מצבן של השיניים ומה מצב שכבות השיניים, בעזרת הטכנולוגיה הממוחשבת תמונות תלת ממדיות של השיניים ובעזרתן ניתן לבנות תוכנית מתאימה ומדויקת ביותר לכל מטופל ומטופל.

המטופל יעבור סריקה של הלסת העליונה והתחתונה בהתאם למצב השיניים בפיו. הנתונים שמתקבלים מתוך צילומי ההדמיה מוזנים בעזרת תוכנה מיוחדת ובאמצעותה מקבלים תמונה תלת ממדית של כל שן ושן בהתאם לגודל, לעובי ולמרחק של כל שן בפה וכן של רמת השכבות והצפיפות של השכבה בשיניים. ניתן לראות באמצעות ההדמיה התלת ממידית גורמים מפריעים שלא בהכרח ניתן היה לראות אותם לולא בדיקה זו.

השתלת שיניים ממוחשבת ברמת דיוק גבוהה

השתלת השיניים הממוחשבת נחשבת היום לטכניקה המתקדמת ביותר בתחום שיקום הפה והשיניים. מטופלים רבים במהלך השנים חששו מאד מפני טיפולי השתלות שיניים הן בגלל הכאב והסבל הנלווה לתהליך זה והן בעקבות השיקום הארוך. עד לקיומה של שיטה זו מטופל שהיה זקוק להשתלת שיניים נסמך על מקצועיותו ומיומנותו של הרופא המטפל, לעיתים בהיסח הדעת  זז הרופא ותזוזה זו השפיעה על רמת הדיוק הטיפולית ועל ההצלחה של קליטת השתל. היכולת להשתמש בהדמיה תלת ממדית ממוחשבת עד דיוק מקסימלי של הגודל והצורה האמיתית של השיניים מאפשרת למטופל לקבל טיפול אופטימלי, עמיד ועם איכויות גבוהות ביותר ללא צורך בחתכים, כאבים והתערבות כירורגית מיותרת, כמו שלעיתים עלול לקרות בהשתלות שיניים ללא הדמיה ממוחשבת.

בשימוש בשיטה של השתלת שיניים ממוחשבת יכולים הרופא והצוות המטפל, לתכנן בעזרת ההדמיה מיקום מדויק של כל שתל ולהחליט מראש מה תהיה הזוית המדויקת ביותר של החדרת השתל. לפני התחלת הטיפול יגיע צוות המטפלים עם תוכנית מובנת ומפורטת ועם שתלים במידות המדויקות ביותר, שניתן היה להכינם מראש בעזרת ההדמיה הממוחשבת. התוכנית מאפשרת תכנון מדויק עבור כל מטופל בהתאם לבעיות הקונקרטיות הקיימות בפיו. הן בשיטה הרגילה בה משתילים שיניים בכמה שלבים וטיפולים. והן בשיטה של השתלת שיניים ביום אחד.

השתלת שיניים ממוחשבת – היתרונות

בעזרת השתלת שיניים ממוחשבת ניתן על ידי שימוש בתוכנת ההדמיה ליצור השתלת שיניים וירטואלית ולקבל תמונה מדויקת ולראות כיצד יראה פיו של המטופל לאחר הטיפול. כך בעזרת התוכנה השתלת השיניים תהיה מדויקת בלי חתכים או ניתוחים מיותרים.

השתלת שיניים ממוחשבת כוללת השתלת שיניים באופן מהיר ונכון וכך מטפלים בשתלים היטב ובקלות. התוצאה היא תוצאה קבועה ואין צורך לחזור על טיפול זה פעם נוספת. השתלת השיניים הממוחשבת רלוונטית עבור מי שקיים אצלו חוסר בשיניים בפה או שצריך לעבור עקירה והחלפת השן הטבעית בשן מלאכותית על ידי שתל. השתלת שיניים ממוחשבת מתאימה עבור חולי סכרת, חולים עם בעיות של לחץ דם גבוה, חולי לב וחולים הנוטלים תרופות לדילול דם. פעולה זו קטנה בהרבה מהשתלות רגילות ללא הדמיה ממוחשבת. התכנון המוקדם בהשתלת שיניים ממוחשבת מונע סיטואציות בלתי צפויות ומאפשר את השתלת השתלים באופן מוצלח ביותר ללא טעויות של הגורם האנושי.

איך מתבצעת השתלת שיניים ממוחשבת בפועל?

בהשתלת שיניים ממחושבת, מכינים סד כירורגי עבור מטופל כזה או אחר הרלוונטי למצב השיניים ומבנה הפה שלו הסד עשוי מפלסטיק כמו פלטה עשויה חורים כשכל חור ממוקם היכן שצריך להיות מונח השתל. מניחים את הסד הכירורגי בפיו של המטופל ותוך כדי הטיפול הנתונים מתוכנת המחשב מועברים באופן ישיר ומכוון לפיו של המטופל. החדרת השתלים תעשה על ידי השימוש בסד ללא צורך בחתכים או בחשיפת העצם.

ברור שכיום השתלת שיניים ממוחשבת היא השיטה הטובה והמדויקת ביותר לצורך ביצוע השתלת שיניים. שיטה זו מאפשרת לרופא המטפל להגיע לרמת דיוק טיפולית גבוהה ביותר. לבצע את השתלת השיניים בדרך כלל תוך התערבות כירורגית מינימלית ביותר.שיעורי ההצלחה באחוזים גבוהים ביותר.מספר מצומצם של מפגשים וחסכון בזמן טיפולי כמו כן תהליך הריפוי בשיטה זו הוא מהיר יותר.

all on 4
all on 4