All on 4: כל המידע החשוב לפני השתלות שיניים

עולם שיקום הפה הפך בשנים האחרונות לכר פורה של התחדשות טכנולוגית רחבת היקף. אם בעבר אדם נטול שיניים היה צריך להיעזר בשיניים תותבות או לחיות את חייו בהעדר שיניים, הרי שהיום חוקי המשחק השתנו לחלוטין. היום, רופאי השיניים מומחי אורתודנטיה זוכים לעבוד בשיטות החדשות ביותר להשתלות שיניים ושיקום הפה. השיטות החדשות הללו מאפשרות לא רק לשפר את איכות חייו של המטופל אלא להפוך גם את הטיפול עצמו לפשוט ומהיר יותר ממה שהיה בעבר.

All on 4 כל המידע החשוב לפני השתלות שיניים
All on 4 כל המידע החשוב לפני השתלות שיניים

השתלת שיניים All on 4  הפך לטיפול פופולרי בשנים האחרונות. מדובר בטיפול חדשני שהפך לשם דבר בענף האורתודנטיה, וזאת לאור היתרונות הרבים שהוא טומן בחובו. במאמר הבא נסקור בקצרה את היתרונות של השתלות שיניים All on 4 . נסביר למי מתאים הטיפול, מה הופך אותו לשונה מטיפולי השתלות שיניים אחרים וניתן לכם את כל המידע הדרוש לכם כדי לבחור בתבונה.

מהי למעשה השתלת שיניים?

השתלת שיניים זה תהליך בו מתבצע שיחזור של שן שאבדה. מה זאת אומרת? זה אומר שבמידה ומטופל זה או אחר מאבד אחת משיניו, בשל מחלה, תאונה, חבלה וכיוצא באלו, הטיפול הכירורגי מאפשר לנו להניח בפה מעין 'שן' חלופית. הסיבות לביצוע פעולה זו יכולות לנבוע משיקולים בריאותיים או משיקולים אסתטיים. כך או כך בטיפול השתלת שיניים מתבצעות למעשה שתי פעולות:

  1. החדרת השתלים: השן שלנו בנויה משורש הטמון בתוך החניכיים, אותו אנחנו לא רואים, עליו 'יושבת' השן אותה אנחנו רואים כמובן כאשר אנחנו מביטים במראה. השלב הראשון של החדרת השתלים הוא השלב בו רופא השיניים מכניס לחך שתל המדמה את שורש השן.
  2. הנחת השן המלאכותית: זה השלב בו הרופא המטפל מניח שן מלאכותית שעוצבה בצורה כזו שתתאים למטופל. השן המלאכותית נשענת על אותו השתל מהשלב הקודם ולמעשה עומדת כאשר היא נתמכת עליו.  

אז מה זה טיפול השתלות שיניים All on 4 ?

טיפול השתלות שיניים All on 4 מבוסס על החדרת שתלים לתוך החניכיים שעליהם מורכבות שיניים מלאכותיות. אלא שטיפול השתלות שיניים All on 4  מבוסס על ארבעה שתלים, בניגוד לטיפולי השתלות השיניים המסורתיים בהם הוחדר שתל נפרד עבור כל שן בנפרד.

טיפול השתלות שיניים All on 4  מבוסס על ארבעה שתלים המוחדרים ללסת העליונה או התחתונה לפי הצורך. כאשר אנחנו מניחים שני שתלים בחלק הקדמי של הלסת ושני שתלים האחראיים לחלק האחורי של הלסת. על כל אחד מהשתלים אנחנו מניחים את קבוצת שיניים נפרדת.  

מה היתרונות בטיפולי השתלות שיניים All on 4 ?

  1. מהירות: טיפולי השתלות השיניים המסורתיים לוקחים זמן. עבור כל שן יש להגיע פעמיים לרופא השיניים, פעם עבור החדרת השתל ופעם עבור הנחת השן המלאכותית. זאת אומרת שעל המטופל לעבור שוב ושוב את הטיפולים הכירורגיים שלאחריהם מגיע השיקום. בטיפולי השתלות שיניים All on 4 הטיפול כולו אורך יום אחד בלבד.
  2. מחיר: מכיוון שמדובר בטיפול אחד במרבית המקרים, על אף כי מדובר בטיפול חדשני בו יש שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, הטיפול יהיה זול יותר מסדרה ארוכה של טיפולים.
  3. מתאים למטופלים בעלי עצם לסת רחבה דיה: כאמור, השתלות שיניים מבוססות על החדרה של שתל עליו מונחת שן מלאכותית. כדי שהשתל יישאר במקומו לאורך זמן חשוב שעצם הלסת תהיה רחבה מספיק. לעיתים, עקב אובדן שיניים, עצם הלסת מאבד מנפחו כחלק מתהליך טבעי של הגוף הרוצה לחסוך באנרגיה. כאשר אנחנו משתילים ארבעה שתלים אנחנו לא צריכים לעסוק בהרחבת עצם הלסת.

השתלות שיניים: כמה דברים שחשוב לזכור

  • טיפול הוא טיפול: האמרה הזו נכונה גם עבור השתלות שיניים בכלל ועבור השתלות שיניים  All on 4  בפרט. אנחנו מדברים על טיפול ארוך שאורכו כמה שעות. את הטיפול יכול לבצע אך ורק רופא שיניים מקצועי שעבר התמחות בהשתלות שיניים ובשיקום הפה. מדובר על טיפול המבוצע תחת הרדמה כללית שלאחריו לוקח לגוף זמן להחלים. אל תקבעו פגישה חשובה יום למחרת הטיפול ואל תנסו להיות גיבורים. הכי חשוב שתרגישו טוב. הקפידו על הוראות הרופא טרם הטיפול ולאחריו. אל תהססו לבקש עזרה ולהתייעץ בכל שלב.
  • כל אדם שונה: כידוע, לא כולנו נולדנו דומים. הכלל הזה נכון גם כאשר אנחנו מדברים על מבנה השיניים והלסת. חשוב לזכור כי על אף שמדובר בטיפול המתאים לקבוצה גדולה של אנשים, עדיין חשוב כי הטיפול ייעשה באופן המתאים לכם ולצרכים האישיים שלכם, על כן תבצעו תיאום ציפיות עם האורתודנט המומחה שיבצע לכם את ההשתלה.
  • מדובר בטיפול מורכב אותו יכול לבצע אך ורק איש מקצוע המבין בתחום: כאמור, ענף רפואת השיניים בכלל ותחום האורתודנטיה בפרט, צבר תאוצה בשנים האחרונות. לעיתים, אנו נתקלים באנשי מקצוע לא מנוסים שעלולים לבצע טיפול חסר תועלת במקרה הטוב וממש לעשות נזק במקרה הרע. חשוב להיעזר באנשי מקצוע שהוכשרו לביצוע טיפול אול און 4.
  • אל תתפשרו: לשיניים יש שני תפקידים. האחד טכני והשני אסתטי. לעיתים, כאשר מניחים כמה קבוצות של שיניים התוצאה עלולה להיות שונה ברמה האסתטית מזו שקיוויתם לה. אל תוותרו על הדמיה ממוחשבת שתיתן לכם תמונה מראש לתוצאה הסופית.

אתם לא לבד

אנחנו זוכים לראות את עולם שיקום הפה מתפתח באופן מתמיד. טיפולי השתלות שיניים עלולים להיראות מאיימים במבט מבחוץ בכל גיל. מדובר בתהליך פיזי, אבל לא פחות מזה – נפשי. אנחנו נמצאים כאן בשבילכם, עם הצוות המסור שלנו כדי לענות לכם על כל שאלה. צרו עמנו קשר לפרטים נוספים.

all on 4
all on 4